Home » Bələdiyyə xəbərləri » M.Ə.Rəsulzadə Bələdiyyəsində “Etik davranış qaydaları, mükəmməl ünsiyyətin qurulması bacarıqları” mövzusunda növbəti təlim keçirildi
M.Ə.Rəsulzadə Bələdiyyəsində “Etik davranış qaydaları, mükəmməl ünsiyyətin qurulması bacarıqları” mövzusunda növbəti təlim keçirildi
24 aprel 2015-ci il tarixdə M.Ə.Rəsulzadə Bələdiyyəsində bələdiyyə qulluqçuları üçün etik davranış qaydaları və prinsipləri, bunlara əməl olunması işinin gücləndirilməsi məqsədilə “Bələdiyyə qulluqçularının etik davranış qaydaları: Fərdi inkişafın modelləməsi” adlı növbəti təlim keçirilmişdir.
Təlimin bu günki mövzusu “Etik davranış qaydaları, mükəmməl ünsiyyətin qurulması bacarıqları” olmuşdur. Təlimçi Azərbaycan Respublikasının Prezidenti Yanında QHT-lərə Dövlət Dəstəyi Şurasının  informasiya portalı olan qhtxeber.az saytının baş redaktoru Sənan Nəcəfov mövzu ilə bağlı məlumat vermişdir. Bildirmişdir ki, “Bələdiyyə qulluqçularının etik davranış qaydaları haqqında” qanunda əks olunduğu kimi, şəxsin, cəmiyyətin, bələdiyyənin və dövlətin maraqları naminə bələdiyyə qulluqçusu öz xidməti vəzifələrini səmərəli yerinə yetirməyə borcludur. Bələdiyyə qulluqçusu etik davranışı və peşəkar fəaliyyəti ilə yerli özünüidarə orqanlarına inamı artırmalı və möhkəmləndirməlidir. Təlimçi onu da vurğulamışdır ki, bələdiyyə qulluqçusu bütün şəxslərlə, o cümlədən birbaşa və yuxarı rəhbəri ilə və ya tabeliyindəki şəxslərlə münasibətdə nəzakətli, xeyirxah, diqqətli və səbirli olmalıdır.
Təlimdə bələdiyyə qulluqçularına özünü təqdimetmə, vətəndaşlarla ünsiyyət, sakinlərin qəbulu və dinlənilməsi, vətəndaş məmnunluğunun təmin olunmasında mimika və jestlərin mühüm rol oynadığı izah olunmuşdur.