Home » Bələdiyyə xəbərləri » 1 Oktyabr – Beynəlxalq Ahıllar Günüdür
1 Oktyabr – Beynəlxalq Ahıllar Günüdür
BMT Baş Məclisinin 1992-ci ildə qəbul etdiyi “Ahılların müdafiəsi ilə bağlı Qətnamə”yə əsasən, 1 Oktyabr – Beynəlxalq Ahıllar Günü kimi təsis edilmişdir. Beynəlxalq Ahıllar Günü 1993-cü ildən başlayaraq Azərbaycanda da hər il yüksək səviyyədə qeyd edilir.
Binəqədi rayonunda 1 Oktyabr – Beynəlxalq Ahıllar Günü münasibətilə Binəqədi rayon İcra Hakimiyyətinin dəstəyi və M.Ə.Rəsulzadə bələdiyyəsi ictimai-humanitar sektorun təşkilatçılığı ilə qəsəbə sakini professor Babayev Adil Məhəmməd oğlu ziyarət edilmişdir.
Təşkil edilən ziyarətdə Binəqədi rayon İcra Hakimiyyətinin əməkdaşları, M.Ə.Rəsulzadə bələdiyyəsinin sədri Hümbət Hüseynov, bələdiyyənin “İctimai-humanitar” sektorunun rəhbəri və 25 saylı şəhər poliknikasının tibb personalı iştirak etdilər.
Görüşün sonunda ahıllarla birgə xatirə fotosu çəkdirilmişdir.jWe7ha25s7rPS7J1pxkPujzXRbEb5ot14ebfdwWY9Soc3vtP7rNj jWe7ha25reMQevxur8SuwnjFqYJ4M6B9etCymiU8fRCAYmWWQW2Y jWe7ha25qn1LeN2wW7rTLmZy7EdZa3S91yRbrPH4KBQAaNP9KWm1 jWe7ha25yiBZe6B4scntJYNhMwNfpyk8LJTKyeHGjFtoMwVy1XTC jWe7ha25pybKLZmX9DZZ64W6k5gEieK6tqqBem8D14kZviAmQuQc